pl/ en/
pl/ en/
Akademiki LAS

Rezerwuj ostatnie mikroapartamenty na Semestr Letni 2021!

W tym roku nic nie jest takie samo, ale to nie znaczy, że kolejny semestr też musisz przesiedzieć w domu. Studiowanie to przecież nie tylko nauka, ale przede wszystkim nawiązywanie przyjaźni i znajomości, które mogą trwać i procentować całe życie. Pokoje dla studentów w naszym Akademiku LAS już się wyprzedają. Na kolejny semestr zostało jeszcze kilka miejsc i jedno z nich czeka na Ciebie.

Kliknij w przycisk CENNIK i sprawdź.

Nie wiesz dlaczego warto? Przeczytaj!

Dlaczego warto zamieszkać w Akademiku.

Po pierwsze – studia to szansa na nowe przyjaźnie

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. O ile początek roku akademickiego wydawał się normalny, o tyle późniejsze przeniesienie zajęć online było powtórką z poprzedniego semestru. Nudną powtórką – bo jak nawiązać nowe znajomości, poznać kolegów i koleżanki z roku, z którymi przyjdzie razem realizować projekty, jeśli nie ma szansy spotkać się na korytarzu czy w sali. Wiadomo, bezpieczeństwo przede wszystkim.

Wszyscy mamy świadomość zagrożeń, jakie wynikają z zakażenia koronawirusem i odpowiedzialności, jakie ciążą na każdym z nas, aby zadbać o zdrowie swoje i innych. Nie da się jednak ukryć, że dystans społeczny i przeniesienie zajęć do sieci zmieniło wyobrażenia o studiach i sprowadziło je do wymiaru naukowego.

Jeśli brakuje Ci towarzystwa, czujesz, że nie rozwijasz się społecznie tak, jak na Twój wiek przystało, z licealisty stałeś się studentem, ale właściwie, co to zmienia, skoro i tak siedzisz w domu, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Zamieszkaj w Akademiku LAS, aby poznać rówieśników z różnych uczelni i państw, którzy zmagają się z takimi samymi problemami i też przeżywają ten dziwaczny rok akademicki. Możesz mieć swój własny mikroapartament, który da Ci komfort i swobodę, ale nie ograniczy Tobie możliwości spotykania się z innymi studentami. W naszym Akademiku jest ich wielu, a dzieli Cię od nich tylko ściana Twojego pokoju! Choć podróżowanie jest teraz trudniejsze, u nas nadal możesz poznać ludzi z różnych krajów, dowiedzieć się o ich kulturze czy poćwiczyć znajomość obcych języków. Towarzystwo czeka na Ciebie, wystarczy, że klikniesz CENNIK, sprawdzisz dostępne pokoje i zarezerwujesz swoje miejsce.

 

Po drugie – wspólna nauka to lepsza motywacja

 

Myślisz, że uczelnia przyszłości to po prostu program na komputerze, który będzie odtwarzał ćwiczenia i wykłady tylko dla Ciebie? My mamy nadzieję, że to nigdy nie nastąpi. Jeśli nie miałeś jeszcze zbyt wielu okazji, by uczestniczyć w wielu wykładach w realu, wystarczy, że przypomnisz sobie te lekcje w liceum, podczas których nawiązywały się ciekawe dyskusje i wymiana spostrzeżeń… koleżanek i kolegów. Właśnie, nie były to jedynie monologi nauczyciela czy wykładowcy, ale konfrontowane wzajemnie pomysły Twoich rówieśników i Twoje. Jasne, możesz teraz wygłosić swoje zdanie do kamerki w komputerze. Robimy to, bo musimy, ale każdy z nas wie, że to nie to samo. Na szczęście w Akademiku LAS możesz uczyć się inaczej. Wśród mieszkańców może znajdzie się ktoś na Twoim kierunku i roku, a może zachęcisz kogoś z Twojej grupy i zamieszkacie w Akademiku LAS razem. Wtedy wspólnie będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach i wymieniać się spostrzeżeniami na żywo. Ale to nie wszystko, możesz przedyskutować tematy z innymi studentami, nawet jeśli nie chodzą na Twoją uczelnie. Wymiana spostrzeżeń z innych perspektyw może być nawet ciekawsza. A gdy nadchodzi sesja, można usiąść razem – choć w odpowiednich odstępach – w przygotowanych do tego przestrzeniach wspólnych i uczyć się do swoich zaliczeń. Nic tak nie motywuje, jak cisza i powaga dookoła oraz widok skupienia na twarzach kolegów. Jeśli siedzisz teraz przy biurku w swoim pokoju, zza ściany dobiegają głosy innych domowników, a telefon miga nowymi powiadomieniami, wiesz doskonale, że zmuszenie się do skupienia i efektywnej nauki w domu to nie lada wyzwanie. Zarezerwuj już teraz swój mikroapartament – jednoosobowy albo współdzielony z lokatorem – i ciesz się zarówno studencką zabawą, jak i nauką.

 

Po trzecie – bądź panem swojego czasu

 

Zajęcia są online, wstawać nie trzeba, ale mieszkasz w domu, więc rodzice budzą wcześnie i wołają na śniadanie? Mają pretensję, że śpisz do przedpołudnia, ale w sumie, dlaczego nie? Przecież nie spieszysz się na autobus na uczelnię… A może w przerwach od nauki, czekają Cię obowiązki domowe, wieszanie prania albo pilnowanie młodszego rodzeństwa, które nie poszło do szkoły? Brakuje nawet tej odrobiny swobody, gdy rodzice znikali do pracy. Cała rodzina zamknięta w czterech ścianach i myślisz tylko, dokąd uciec, ale gdzie tu wyjść, skoro wszystko pozamykane. Niby jesteś dorosły, ale czasem masz wrażenie, że nic od Ciebie nie zależy. W naszym Akademiku jesteś panem samego siebie, a to pomaga wydorośleć. Możesz spać do późna, jeśli masz taką ochotę, ale sam też robisz sobie pranie, czy sprzątasz w pokoju. Ma to swoje plusy i minusy, ale najważniejsze jest to, że zarządzasz nimi sam i możesz ułożyć dzień według własnego planu i obowiązków. Możesz wreszcie być sobą, spróbować i sprawdzić, jak to jest, gdy rządzisz Ty! A jeśli zdarzy się jakaś wpadka – masz dookoła znajomych, a w recepcji obsługę, która pomoże.

 

Po czwarte – wsparcie w najróżniejszych sprawach

 

Studia to zupełnie nowy tryb nauki i życia. Trzeba się odnaleźć z nieoczywistym planie zajęć i przyzwyczaić do załatwiania wszystkiego samemu. Nawet jeśli na uczelni bywa się sporadycznie, to trzeba też odnaleźć się we wszystkich budynkach, wydziałach i korytarzach. Jeśli do tego przeprowadziłeś się do nowego miasta, to spraw, z którymi trzeba sobie poradzić robi się znacznie więcej. Jak rozeznać komunikację miejską, co jest w jakiej okolicy? Gdzie znajdują się popularne miejscówki (oby były niedługo znów otwarte), a gdzie jest najbliższy supermarket? A propos jedzenia – jak się gotuje makaron to wiemy, ale jak usmażyć kotleta, to już nie każdy. Pytania się mnożą, dlatego warto mieć dookoła rówieśników, których można zapytać bez żenady albo właśnie pracowników obsługi Akademika LAS, którzy do najróżniejszych pytań są przyzwyczajeni. Pomożemy Ci znaleźć najbliższego fryzjera, dentystę, serwis laptopów albo… początek taśmy klejącej. Możemy nadać paczkę kurierowi albo tłumaczyć pracownikowi przychodni, co Tobie dolega i jakiej pomocy potrzebujesz. Doniesiemy Tobie pizzę pod drzwi, jeśli jesteś na kwarantannie i wypożyczymy grilla, jeśli masz ochotę smażyć kiełbaskę na naszym podwórku w środku października. Jako tłumacz pójdziemy z Tobą na policję, jeśli zgubiłeś portfel. Skierujemy Cię do weterynarza, gdy napotkałeś na ulicy bezdomnego słodkiego kotka, a nawet pozwolimy Ci go zatrzymać! I tak, tak, sprawdzimy, czy zamknąłeś drzwi i wyjmiemy klucz zostawiony w zamku, choć siedzisz już w pociągu do domu. Dla nas to dzień, jak co dzień, a dla Ciebie rozwiązanie przeróżnych problemów.

Zanim pojawisz się w Akademiku LAS rozwiążemy też te podstawowe: przygotujemy przejrzystą i zrozumiałą umowę najmu oraz zajmiemy się płatnościami za wszelkie media. Zadbamy też, by w Twoim pokoju znalazło się podstawowe wyposażenie. Jeśli coś przestanie działać, wezwiemy naszego niezawodnego Pana Złotą Rączkę, nie musisz się więc martwić ani o opłaty ani o drobne naprawy.

 

Powodów, żeby wynająć pokój dla studenta w Akademiku LAS jest znacznie więcej niż te 4 opisane powyżej. W tych pełnych wyzwań i zmienności czasach mieszkanie w Akademiku może zapewnić Tobie namiastkę normalnego studiowania, nowe przyjaźnie oraz wsparcie i zrozumienie, jakie z nich wynika. Mieszkanie w naszym Akademiku to dużo więcej niż przestronny mikroapartament i nowoczesne wyposażenie, to przede wszystkim ludzie i wyjątkowa atmosfera. Wielu studentów już się o tym przekonało, dlatego na semestr letni zostało nam kilka wolnych mikroapartamentów. Sprawdź dostępność i zarezerwuj swój!