pl/ en/
pl/ en/
Akademiki LAS

Pokój dla studenta w centrum Wrocławia

Najlepsza lokalizacja mieszkania dla studenta

Jednym z najważniejszych czynników, które bierzemy pod uwagę szukając mieszkania na wynajem jest jego lokalizacja. Najlepiej w centrum miasta, blisko wydarzeń, rynku i komunikacji miejskiej.

I oczywiście – z bezpośrednim dojazdem na uczelnię. Pytanie o odległość od uczelni, jest jednym z najczęstszych, które nam zadajecie. I bardzo dobrze! W końcu będziecie tam jeździć przynajmniej raz dziennie. Mieszkając blisko można wrócić do akademika podczas tzw. okienek między zajęciami, by zjeść obiad lub odpocząć. No, albo jeśli się czegoś zapomniało!

Akademik blisko Wydziału Architektury PWr

Mieszkając w Akademiku LAS do Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej będziecie mieć zaledwie 3 minuty spacerem. Do kampusu głównego tej uczelni dojdziecie w 20 minut lub wygodniej bezpośrednio tramwajem nr 1 lub OP w zaledwie 18 minut.

Równie blisko jest Wyższa Szkoła Filologiczna – 3-5 minut piechotą w zależności od tempa chodzenia.

Do Uniwersytetu Wrocławskiego dojdziecie w 20 minut idąc malowniczą trasą przez most nad Odrą, mijając kilka wysp i część zabytkową Starego Miasta. Jeśli nie lubicie chodzić możecie podjechać 3 przystanki tramwajem nr 6 – zajmie Wam to 14 minut. Jeśli studiujecie chemię, biologię lub informatykę na UWr, do Wydziałów dojdziecie w zaledwie 15 minut (Kampus Grunwaldzki) lub tramwajem OP w 10 minut.

Uniwersytet Przyrodniczy znajduje się w odległości 14 minut, jeśli jedziecie tramwajem nr 1 lub autobusem C. Na piechotę to około 20 minut.

Do Uniwersytetu Medycznego dotrzecie w ok. 20 minut tramwajem nr 1 lub OP.

Jeśli studiujecie na Uniwersytecie Ekonomicznym macie duży wybór komunikacji miejskiej. Podróż zajmie Wam ok. 30 minut. Do wyboru macie bezpośrednie połączenie tramwajem nr 9, 17, 6 lub autobusem N.

Wyższa Szkoła Bankowa oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa znajdują się znacznie poza centrum miasta. Podróż tam zajmie Wam ok. 30 minut jeśli wybierzecie bezpośredni tramwaj nr 23.

Sytuacja wygląda podobnie z Wyższą Szkołą Handlową – bezpośredni tramwaj nr 11 lub autobus A i w 35 minut jesteście na uczelni.

Najlepsze miejscówki obok Akademika LAS

Dla miłośników dwóch kółek mamy bezpieczną zamykaną rowerownię.

Jeśli chcecie być w centrum wydarzeń wybór lokalizacji jest oczywisty.

Tylko kilka kroków dzieli Prusa 9, gdzie usytuowany jest LAS, od Wyspy Słodowej – ktoś z Was jeszcze tam nie był? To chyba najpopularniejsza miejscówka studentów na Odrą.

W pobliżu Akademika LAS znajduje się piękne zrewitalizowane Nadodrze, dzielnica restauracji, kawiarni, klubokawiarni i pubów, które oferują nie tylko szeroką ofertę gastronomiczną, ale i ogromny wybór kraftowych piw oraz innych przysmaków.

Dla nowo przybyłego mieszkańca Wrocławia to idealne miejsce by poczuć unikalny klimat miasta!