pl/ en/
pl/ en/
Akademiki LAS

Najczęściej zadawane pytania – co powinieneś wiedzieć o LASie

Przede wszystkim przeczytaj umowę. Ta lista często zadawanych pytań nie wyczerpuje wszystkich postanowień Umowy najmu i Regulaminu Akademika LAS. Aby potwierdzić rezerwację, musisz zaakceptować oba dokumenty.

Przypominamy i prosimy: przeczytaj te dokumenty. Naprawdę je przeczytaj. To jest prawdziwa umowa, a Ty jesteś już osobą dorosłą, więc upewnij się, że rozumiesz, czego możesz od nas wymagać, a czego możemy wymagać od Ciebie. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, daj nam znać.

FAQ 1: Czy mogę wcześniej przeczytać Umowę?

Oczywiście. W kroku 4/5 procesu rezerwacji, przewijając stronę w dół możesz pobrać przykładową umowę z tym samym tekstem, ale bez danych osobowych, abyś mógł zapoznać się ze wszystkimi postanowieniami przed wypełnieniem formularza.

W ostatnim kroku, Umowę i Regulamin będziesz musiał pobrać i przeczytać, a następnie zaznaczyć ich akceptację.

 

FAQ 2: Co to opłata rezerwacyjna?

Opłata rezerwacyjna to kwota potwierdzająca zamiar wynajęcia lokalu w Akademiku LAS, której wniesienie stanowi potwierdzenie zawarcia umowy. Po przybyciu do LAS stanie się depozytem, ​​który otrzymasz na koniec pobytu, jeśli w Twoim pokoju nie będzie żadnych szkód ani zaległych płatności.

Sprawdź umowę, aby poznać szczegóły.

 

FAQ 3: Ile wynosi opłata rezerwacyjna?

Opłata rezerwacyjna jest równa sumie:

miesięczny czynsz najmu + miesięczna opłata serwisowa + 199 zł za sprzątanie końcowe

Na koniec pobytu zatrzymamy 199 zł na sprzątanie końcowe (obowiązkowe) i miejmy nadzieję, że zwrócimy Ci resztę opłaty rezerwacyjnej (o ile w pokoju nie będzie uszkodzeń i nie będziesz zalegał z płatnościami). W przypadku, gdy coś zepsujesz lub nie dokonasz płatności np. za czynsz w jakimś miesiącu, możemy skorzystać z Twojego depozytu. W takim przypadku jesteś zobowiązany do jego uzupełnienia w ciągu 7 dni od otrzymania od nas powiadomienia.

Sprawdź umowę, aby poznać szczegóły

 

FAQ 4: Co się stanie, gdy anuluję rezerwację?

Możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia zawarcia (daty rezerwacji) bez kosztów = zwrócimy Ci całą opłatę rezerwacyjną (kwota w PLN).

W przypadku rezygnacji po 14 dniach od daty rezerwacji, zachowujemy pełną opłatę rezerwacyjną.

Jeśli chcesz zrezygnować po rozpoczęciu okresu najmu, możesz to zrobić w przypadkach i na warunkach opisanych w umowie, ponieważ zawierasz umowę na czas określony. Przeczytaj ją, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 

FAQ 5: Kiedy otrzymam zwrot opłaty rezerwacyjnej?

Zawsze staramy się to zrobić jak najszybciej, najpóźniej następnego dnia roboczego od otrzymania wiadomości e-mail z anulowaniem. Poinformujemy Cię o dokonaniu zwrotu. Jednak po kliknięciu przez nas opcji „zwrot”, to od banków zależy, jak długo będą przetwarzać transakcję i może to zająć kilka dni. 14 dni to maksimum, ale zwykle trwa to 4-7 dni.

Jeśli nie widzisz zwrotu przez dłuższy czas i jesteś zaniepokojony, napisz do nas. Zweryfikujemy, czy Twój zwrot jest procesowany.

 

FAQ 6: Ile płacę co miesiąc?

Co miesiąc płacisz kwotę wskazaną w umowie, czyli czynsz i opłatę serwisową. Opłata za usługę jest stała i wymagana co miesiąc.

Opłata serwisowa obejmuje korzystanie z Internetu, wody, ogrzewania, prądu, ochrony, utrzymania części wspólnych oraz wywozu śmieci. Ponieważ jest to stawka ryczałtowa, jest wymagana niezależnie od tego, czy faktycznie przebywasz w swoim mikroapartamencie.

 

FAQ 7: Czy opłata rezerwacyjna jest płatnością za pierwszy miesiąc?

Nie, nie jest. Opłata rezerwacyjna stanie się Twoim depozytem po przyjeździe. Za pierwszy miesiąc będziesz musiał zapłacić osobno, ponieważ to dwie różne rzeczy.

 

FAQ 8: Nie jestem pewien, czy uda mi się przyjechać na cały rok - co robić?

Zarezerwuj mikroapartament na semestr i przedłuż go, gdy będziesz mieć pewność co do długości pobytu. O przedłużenie zapytamy naszych mieszkańców już jesienią.

Jeśli robisz rezerwację na rok akademicki, ale będziesz chciał wcześniej wypowiedzieć umowę ... to jest to możliwe tylko w przypadkach opisanych w umowie i podlega zapłacie odstępnego! Przeczytaj umowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 

FAQ 9: Wskazałem, że chcę mieszkać z przyjacielem, ale nie otrzymał zaproszenia. Co robić?

Twój znajomy może dokonać niezależnej rezerwacji na ten sam typ pokoju co Ty i zaznaczyć w polu komentarza, że ​​chce z Tobą dzielić mikroapartament np. podając Twoje imię i nazwisko albo adres email (taki sam, jak ten na który dokonałeś swojej rezerwacji). Jeśli pokój nie jest dostępny na stronie, prosimy o kontakt.

 

FAQ 10: Napisałem, że chcę mieszkać z przyjaciółką, a ona dokonała rezerwacji. Wszystko w porządku? Czy będziemy razem?

Jeśli otrzymałeś potwierdzenia, to 99,9% - tak. Daj nam trochę czasu na odpowiedź na takie e-maile. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania ich dwa razy, zadawania tego samego za pośrednictwem wiadomości czatu lub aplikacji WhatsApp. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze odpowiedzi, to dlatego, że pracujemy nad jak najszybszym uzyskaniem odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. W pozostałym czasie, w budynku jest ochrona, która dba o Wasze bezpieczeństwo, ale nie zajmuje się odbieraniem maili, które wysyłacie na naszą skrzynkę.

 

FAQ 11: Czy znajomy może mnie odwiedzić w LAS?

Tak, z zastrzeżeniem ograniczeń związanych z Covid. Jeśli spotkania są zabronione, przestrzegamy tych samych zasad. Zakładając, że wszystko jest normalnie, możesz zaprosić przyjaciela, o ile współlokatorom to nie przeszkadza.

Jeśli Twój znajomy zostanie na noc, musisz nas o tym poinformować i zapłacić za to 30 zł, ale dostanie łóżko i pościel!

Naszą główną zasadą jest zawsze szacunek i przyjaźń. Jeśli jakieś zachowanie przeszkadza Twojemu współlokatorowi, sąsiadowi, współmieszkańcom, to nie jest w porządku i nie możemy tego zaakceptować. Odnosi się to do wizyt, hałasu, spotkań, imprez itp. Jednak staramy się pracować nad zrozumieniem przez obie strony i zanim włączymy się do mediacji lub interwencji, prosimy byście porozmawiali i postarali się załatwić sprawę między sobą. Szanujemy to, że jesteście już dorośli, ale w razie potrzeby służymy pomocą.

 

FAQ 12: Chcę wynająć współdzielony mikroapartament, ale nikogo nie znam. Co powinienem zrobić?

Nie martw się. LAS to miejsce, w którym nawiązują się przyjaźnie! To wspaniale, że poznasz nowych ludzi, bo po to są właśnie studia. Znajdziemy dla Ciebie współlokatora - tej samej płci. Pamiętaj, aby wybrać opcję współdzielenia mikroapartamentu ze współlokatorem podczas procesu rezerwacji.

 

FAQ 13: Co to są części wspólne?

Oprócz mikroapartamentu możesz skorzystać z kafeterii (z TV i PS4), lobby (z TV i sofami), wspólnej kuchni (z dużymi kuchenkami i piekarnikami), podwórka i pralni. Pralki i suszarki są dostępne odpłatnie.

Możesz wypożyczyć bezpłatnie:

- gry planszowe

- gry i pady na PS4

- mopy, miotły, odkurzacze 

- pufy

- głośnik (z zastrzeżeniem przestrzegania ciszy nocnej)

 

FAQ 14: Cisza nocna? Co to jest?

To czas, kiedy musimy być cicho i pozwolić naszym współmieszkańcom i sąsiadom spać spokojnie. W Polsce zwyczajowo obowiązuje w godzinach 22:00-6:00. W Akademiku LAS jest między 23:00-7:00. W ciągu tych godzin wszyscy powinniśmy być cicho i zakładać, że wszyscy mieszkańcy chcą odpocząć.

Nie oznacza to, że o tej porze musisz być w akademiku lub spać. Możesz wchodzić i wychodzić z akademika, kiedy tylko chcesz, ale musisz zachować ciszę. Możesz wyjść w nocy, ale upewnij się, że wracając późno, nikomu nie przeszkadzasz.

Jeśli podczas ciszy (23: 00-7: 00) hałasujesz, krzyczysz, puszczasz muzykę itp., to:

- okazujesz brak szacunku, co jest wystarczająco złe

- ochrona zwróci Ci uwagę

- możesz otrzymać karę pieniężną

- możemy wydalić Cię z domu studenckiego i odstąpić od umowy ze skutkiem natychmiastowym (jeśli ponownie będziesz ignorować Regulamin Akademika).

 

FAQ 15: Czy to oznacza brak imprez?

Pozwalamy na imprezy, a czasem sami je organizujemy w weekendy i po wcześniejszym ogłoszeniu, aby wszyscy mieszkańcy byli o tym poinformowani. Mimo to, imprezować należy w granicach rozsądku, przestrzegając regulaminu domu studenckiego i słuchając uwag ochrony.

Obecnie ze względu na restrykcje rządowe zabronione jest organizowanie spotkań na więcej niż 5 osób, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja wróci do normy.

 

FAQ 16: Ile mikroapartamentów znajduje się w Akademiku LAS?

Dysponujemy 97 mikroapartamentami mogącymi obsłużyć około 180 osób. Przeznaczone są dla 1, 2, 3, a nawet 4 osób. Posiadamy 10 rodzajów mikroapartamentów, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie;)

 

FAQ 17: Czy na stronie będzie dostępnych więcej mikroapartamentów?

Tak. Czekamy, aż nasi obecni mieszkańcy zdecydują, czy chcą przedłużyć swój pobyt o kolejny rok. Stopniowo zwalniamy więcej pokoi do rezerwacji. Nie będzie już jednak pokoi dla 3 i 4 osób.