pl/ en/ ua/
Akademiki LAS

Mikroapartamenty dla studentów we Wrocławiu

Kawalerki, które pamiętać mogą nasi rodzice najczęściej były częściami większych mieszkań i pokojów, wykrojonymi i zagospodarowanymi, aby zapewnić dodatkowy dochód. Bywały ciasne, mało ergonomiczne, a czasem nawet dziwaczne. Przede wszystkim, miały przejściowe zastosowanie. Jak nazwa wskazuje, mógł w nich zamieszkać „kawaler“, czyli młoda osoba – najczęściej student – która powoli się usamodzielnia, ale jeszcze nie założyła swojej rodziny. Czy mikroapartament to tak naprawdę taka sama nieruchomość, ale ładniej nazwana?

Nie do końca. Podstawy konceptu się zgadzają: wrocławskie mikroapartamenty na wynajem także są małe i w jednym pomieszczeniu mieszczą część do spania, życia oraz gotowania, jednakże najczęściej funkcje te nie stanowią zagospodarowania istniejącego pokoju, ale już na etapie projektu są planowane i odpowiednio rozmieszczane, aby zapewnić mieszkańcowi maksymalną wygodę i optymalne wykorzystanie miejsca. Mikroapartamenty na wynajem są więc często przestrzeniami jasnymi, niezagraconymi, ale inteligentnie umeblowanymi ze sprytnymi rozwiązaniami, które mają zapewnić większą przestrzeń na przechowywanie rzeczy.

Ze względu na zmiany demograficzne, technologiczne oraz rozwój share economy, mikroapartamenty na wynajem nie są rozwiązaniem jedynie dla studentów, ani przejściowym miejscem, do którego wprowadza się znajomych z lekkim zakłopotaniem. To naturalna odpowiedź na zmieniający się styl życia młodych ludzi, którzy wolą doświadczać niż posiadać – dlatego wystarcza im mniej miejsca, częściej spędzają czas na mieście i dłużej mieszkają w pojedynkę – cenią sobie własną przestrzeń, choćby była nieduża.

Odpowiadając na potrzeby młodych ludzi w Akademiku LAS we Wrocławiu zaprojektowaliśmy mikroapartamenty na wynajem dla studentów różnego rodzaju. Możesz zamieszkać w super komfortowym mikroapartamencie z intymną przestrzenią do spania na antresoli i „parterem” do życia – na dwie osoby (z dwoma pojedynczymi łóżkami), dla pary (łóżko małżeńskie o szerokości 160 cm) lub na jedną osobę, która lubi mieć więcej miejsca do spania. Samemu możesz też wybrać mikroapartament Komfort, w którym na 20 mkw zmieściliśmy wszystko, czego potrzeba podczas studiów – łóżko, biurko, szafy, aneks kuchenny oraz oczywiście indywidualną łazienkę. Są też bardzo przestronne mikroapartamenty do współdzielenia, gdzie wygodnie mogą zamieszkać dwie osoby oraz rozwiązanie pośrednie, czyli Studio, w którym każda osoba ma swoją całkiem dużą sypialnie z miejscem do nauki i wygodnym fotelem, ale aneks oraz łazienkę dzieli się ze współlokatorem. Sprawdź pełną ofertę oraz ceny klikając w opcję CENNIK na naszej stronie.

Na wrocławskim rynku nieruchomości coraz więcej pojawia się ofert wynajmu mikroapartamentów. Można uznać, że to po prostu nowocześniejsza i bardziej chwytliwa nazwa na kawalerkę albo małe mieszkanie, ale gdyby przyjrzeć się lokalom tego typu bliżej, da się zauważyć, że nie tylko w nazwie tkwi ich urok.