pl/ en/
pl/ en/
Akademiki LAS

Mieszkanie w Akademiku. Fakty i mity

Każdy z nas chce mieć kiedyś co opowiadać dzieciom i wnukom. Najlepszych wspomnień dostarcza życie studenckie, a gdzie najlepiej go doświadczyć jak nie w akademiku? O mieszkaniu w akademikach krążą niesłychane historie, często przybierające wręcz formę mitów. Według powszechnej opinii generalnie jest mało nauki, a dużo zabawy i studenckiego życia. Mówią, że akademik nigdy nie zasypia.

Ale studenckie domy to nie tylko permanentna zabawa, głośna muzyka, brudne korytarze i rozklekotane łóżka. Akademik akademikowi nie równy – naprzeciw mitom związanym z uczelnianymi bursami wychodzą prywatne akademiki – nowość na rynku mieszkaniowym.Nie przypominają one już wysłużonych drewnianych pokoików. W pokojach jest Internet, prywatna łazienka i aneks kuchenny. Studenci mają bardzo dobre warunki zarówno do nauki jak i zabawy.

Zebraliśmy mity i fakty dotyczące mieszkania w akademiku stereotypowym i zestawiliśmy je z rozwiązaniem jakim jest prywatny Akademik LAS we Wrocławiu.

MIT #1 Darmowe Wi-Fi

Fakt. Akademik to nie koniec świata, jest i Internet „z kabla” jak i Wi-Fi, ale… Jak podłączyć się do Wi-Fi? W każdym akademiku jest trochę inaczej, np. musisz pobrać ze strony odpowiednie oprogramowanie i wtedy podłączyć się do Wi-Fi za pomocą loginu i hasła.

A co z kablowym netem? Wypełniasz wniosek papierowy (podajesz tam swoje dane osobowe, dane identyfikujące komputer i nr gniazda sieci z pokoju), później elektroniczny (poleca się podłączyć do gniazdka i wejść na stronę online). Wniosek papierowy zanosisz na portiernię i czekasz aż informatyk udzieli dostępu.

 

Prywatny Akademik LAS

U nas jest znacznie łatwiej – przyjeżdżasz dostajesz swój login i hasło i bach Wifi działa i śmiga z nieziemską prędkością. Dla nas kabel to przeżytek!

 

MIT #2 Najlepsze imprezy są w akademiku

Fakt. Akademiki z częściami wspólnymi, kuchniami czy po prostu korytarzami to super opcja na integracje czy grę w planszówki. Każdy akademik ma to inaczej rozwiązane. Moloch, którym jest Kredka czy Ołówek nie dysponuje takim rozwiązaniem natomiast XX-latka jest idealnym miejscem pod względem rozrywki. Wychodząc naprzeciw potrzebom Dlatego też powstały inne rozwiązania czyli np. klub Alibi, który cały czas przyciąga studentów.

 

Prywatny Akademik LAS

Mamy dla Was specjalne miejsce - Klubokawiarnię, stworzoną do wspólnego spędzania czasu, nauki i relaksu.

Możecie tam wypić kawę, zjeść obiad, pograć w planszówki, oglądnąć film na dużym ekranie oraz wziąć udział w kultowych imprezach integracyjnych J

 

MIT #3 W akademiku wszyscy się znają

Fakt. Warto wrócić do porównania powyżej. Możliwość integracji zależą od rodzaju budynku, obecności stref wspólnych i ilości mieszkańców. W jednych akademikach łatwo się spotkać, w innych znacznie ciężej, gdyż mieszkańców jest po prostu za dużo. Jednak kreatywność studentów nie zna granic i zawsze znajdą rozwiązanie, chociażby zakładając grupy mieszkańców akademików na Facebooku.

 

Prywatny Akademik LAS

Kameralna wspólnota, klubokawiarnia czyli miejsce spotkań jest w stanie pomieścić Was wszystkich, nie jest to kolos na miano Kredki i Ołówka a super fajna, kameralna kamienica, łatwiej jest tu zapoznać się ze wszystkimi, gdyż jest nas trochę mniej.

 

MIT #4 Akademik nie dla kujonów 

 

Fakt. Cienkie ściany, małe okna, a do tego beznadziejny współlokator, który trafia Wam się z przydziału. Odwiedziny głośnych znajomych, niechęć do sprzątania... – i co wtedy?. Porównując akademik do mieszkania, jest on o tyle wygodniejszy, że zawsze możesz spróbować się przenieść między pokojami.

Może wtedy spotkasz na swojej drodze osobę o podobnych zainteresowaniach i rozwinie się między Wami przyjaźń, która pozostanie na lata. A jeśli lubisz naukę w ciszy zostaje jeszcze pokój nauki, tzw. ryjec, w którym zawsze możesz się zaszyć.

Prywatny Akademik

U nas zamieszkasz w odrestaurowanej kamienicy. Co to zmienia? To, że mamy grube ściany i duże okna. co powoduje, że łatwiej odpoczniesz i nie będziesz słyszeć imprezy z za ściany. Jeśli jesteś typem mola książkowego możesz wynająć pokój 1-osobowy i mieć spokój od hałaśliwych współlokatorów. Jeśli chodzi o przydział współlokatora – możesz dobrać go sobie sam, zarówno wysyłając link do strony do współdzielenia mikroapartamentu lub łączysz się w grupie „znajdź współlokatora”.

MIT #5 Pary mogą mieszkać razem

Fakt. W akademikach publicznych ani pokoje ani moduły nie są koedukacyjne. Mieszkają tam albo same dziewczyny albo chłopaki. Co roku jednak na grupach Facebookowych akademików poszukiwane są "pary". Studenci wymieniają się nieformalnie miejscami między pokojami, żeby mieszkać ze swoją drugą połówką. Da się? No, jak nie drzwiami, to oknem, ale się da.

 

Prywatny Akademik LAS

U nas mieszkasz jak chcesz - wybór należy do Ciebie. Mamy specjalnie przygotowane pokoje dla Par, by wygodniej Wam się spało ;) i nie musisz kombinować, po prostu wybierasz najlepsza dla siebie opcję.

 

MIT: #7 Dostęp do pralni i suszarni

 

FAKT – To pomieszczenie posiada swój własny klucz, a co się z tym wiąże klucz ginie, bo jeden student nie odda na portiernię, drugi zgubi czy po prostu gdzieś zostawi. Niby można tam wejść i skorzystać z pomieszczenia i urządzeń, ale jak to zrobić, gdy drzwi są zamknięte….

 

Prywatny Akademik LAS

U nas pralnia będzie otwarta w wygodnych porach i nie będzie tego problemu. Wchodzisz i wychodzisz kiedy chcesz, roisz pranie, kiedy Ci odpowiada, a nie kiedy klucze od pralni są dostępne.

 

MIT #8 Mam własne jedzenie

Fakt – Twoje jedzenie wcale nie jest Twoim jedzeniem, jest każdego, bo niestety lodówki w akademikach znajdują się na korytarzach lub wspólnej kuchni. Ile razy można się spotkać z tym, że idziesz zrobić sobie coś do jedzenia a tu….hmmmm jedzenia brak, ktoś sobie pożyczył, ale zwyczajnie zapomniał oddać.

 

Prywatny Akademik LAS

W akademiku LAS nie musisz się martwić o swoje jedzenie. Zapewnimy Ci własną lodówkę w pokoju. A, że nikt nie ma do Twojego pokoju wstępu to nikt też nie zje Ci jedzenia od mamusi chyba, że Ty sam.

MIT #9 Akademik tylko dla "biednych"

Fakt.  Gdy starasz się o uczelniany akademik we wniosku musisz podać dochód na osobę i odległość od miejsca studiowania. Kwotę wpisuje się jednak samodzielnie i nikt jej nie potwierdza. Co powoduje, że zdarza się i tak, że zaniżane są kwoty, by tylko mieszkać razem ze znajomymi.

 

Prywatny Akademik LAS

W naszym akademiku znajdziesz pokoje na każdą kieszeń, nie musisz kombinować, gdyż mamy ich, aż 7 rodzajów i pomimo tego, że są to mikroapartamenty jedno czy dwu pokojowe, ceny różnią się, w zależności czy chcecie mieszkać sami czy z kimś. Bo komfortowo jest u nas we wszystkich pokojach. Czy biedny czy bogaty przyjmujemy wszystkich, bo nie liczy się zasobność portfela a …. ATMOSFERA.

 

Porównując życie w akademikach publicznych z mieszkaniem w akademiku prywatnym LAS, wybór wydaje się prosty. Nie tracisz studenckiej atmosfery, a zyskujesz komfort mieszkania. Nie musisz kombinować, po prostu rezerwujesz wybrany mikroapartament i dostajesz dostęp do społeczności akademickiej w super lokalizacji i dobrej cenie.