pl/ en/
pl/ en/
Akademiki LAS

Jak znaleźć pokój w centrum Wrocławia?

Szukanie pokoju do wynajęcia we Wrocławiu może być nie lada wyzwaniem. Jak spośród setek ofert znaleźć tę najlepszą? Gdzie szukać kawalerki na wynajem? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by cieszyć się z mieszkania w Mieście Spotkań.

Nie znając miasta i szukając pokoju przez Internet można łatwo zostać wprowadzonym w błąd. Jeśli mieszkamy daleko, nie mamy możliwości przyjechać wcześniej, by obejrzeć interesujące nas nieruchomości, musimy zaufać właścicielowi. Ale jednak najlepiej to wszystko samemu sprawdzić.

Poszukiwania rozpoczynamy na popularnych portalach ogłoszeniowych takich jak OLX. Przeglądamy setki ofert, wybieramy te z ładnym zdjęciem i atrakcyjną ceną J, i dzwonimy pod podany numer.

Podczas rozmowy należy zapytać o wysokość kaucji, sposobu rozliczenia za media oraz o możliwość podpisania umowy. Warto także dowiedzieć się, ile osób mieszka w mieszkaniu oraz czym się zajmują – czy też są studentami.

W tym momencie zazwyczaj kończy się rozmowa – kaucja jest w wysokości 3 miesięcznego czynszu, piec jest na gaz, co w starym budownictwie oznacza spore rachunki zimą albo okazuje się, że w mieszkaniu jest pięć pokoi i jedna łazienka. Do tego właściciel nie chce podpisać umowy.

W tym momencie nawet atrakcyjna cena nie pomoże.

 

Pokoje na wynajem we Wrocławiu

 

We Wrocławiu cena za wynajem pokoju czy mieszkania rośnie z roku na rok. Biorąc pod uwagę dobrą lokalizację i standard musimy liczyć się z większymi wydatkami niż zaledwie rok temu. Kawalerkę we Wrocławiu wynajmiemy za ok. 2300 zł za miesiąc – to średnia ofert pojawiających się na rynku. Jeśli chcemy mieszkać w pokoju samemu lub mieć całe mieszkanie dla siebie, oczywiście, zapłacimy więcej niż za miejsce w pokoju kilkuosobowym.

Przeglądając oferty wynajmu mieszkań, warto zwrócić uwagę na lokalizację. Kilka kilometrów od centrum, 50 minut dojazdu w jedną stronę, kilka przesiadek, brak sklepu czy restauracji w pobliżu skutecznie zniechęci wiele osób do mieszkania nawet w najpiękniejszym mieście. Sprawdźmy też odległość od przystanków tramwajowych i autobusowych oraz siatkę połączeń komunikacji miejskiej. Dla studentów ważna jest również odległość od rynku i Wyspy Słodowej, będącej popularnym miejscem spotkań i koncertów.

 

Akademiki we Wrocławiu

 

Rozwiązaniem może być mieszkanie w akademikach uczelnianych – fantastyczna atmosfera i towarzystwo, dobra odległość do uczelni, niski czynsz. Ale, ale… z niską ceną wiąże się też niski standard, konieczność mieszkania w wieloosobowym pokoju oraz dzielenia kuchni i łazienki ze współlokatorami z całego piętra, co skutecznie odstrasza wielu studentów.

Aby wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom na rynku pojawiły się prywatne akademiki, oferujące studentom komfortowe mikroapartamenty z pełnym wyposażeniem i nowoczesnym wystrojem.

We Wrocławiu, w samym centrum, powstaje nowy prywatny Akademik LAS. Zamieszkać mogą w nim studenci ze wszystkich uczelni, z Polski i zza granicy. Kilka minut spaceru dzieli Prusa 9, gdzie zlokalizowany jest akademik, od Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Filologicznej czy Uniwersytetu Wrocławskiego. Na pozostałe uczelnie dotrzemy bezpośrednio tramwajem lub autobusem. Przydatna będzie w tym strona jakdojade.pl – Wrocław.

Tuż przy akademiku LAS znajduje się park, sklepy spożywcze, przychodnia i piekarnia. Jeśli nie lubimy gotować, możemy zjeść na miejscu w klubokawiarni.

 

Kawalerka w akademiku prywatnym

 

Decydując się na wynajem w akademiku prywatnym dostajemy mikroapartament z aneksem kuchennym i własną łazienką. Ważna jest przestrzeń, jakość wykończenia i lokalizacja.

Akademik LAS oferuje największe pokoje w tym standardzie. Do wyboru mamy 7 typów mikroapartamentów dla jednej lub dwóch osób. Każdy nowoczesny, zlokalizowany w wyremontowanej kamienicy na Starym Mieście zaledwie 10 minut spacerem od rynku. Dzięki grubym ścianom, wysokim pokojom i dużym oknom, komfort mieszkania jest znacznie wyższy. Ograniczona ilość mikroapartamentów, dokładnie 97, zapewnia kameralną studencką atmosferę.

Wybierając mieszkanie zwracamy uwagę na nowoczesny wystrój, trwałość mebli i stan urządzeń AGD.

W Akademiku LAS wszystko jest nowe, pierwszy najem rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. Zadbali o szczegóły: indywidualny projekt mebli, gniazdka elektryczne w strategicznych miejscach, w pełni wyposażony aneks kuchenny (lodówka, mikrofalówka, czajnik elektryczny, płyta indukcyjna, kubki, talerze a nawet sztućce).

Oprócz bardzo ładnych mikroapartamentów zyskujemy dostęp do inteligentnie zaprojektowanych przestrzeni wspólnych, gdzie możemy odpocząć lub spotkać się z grupą znajomych. Obok klubokawiarni znajdziemy pralnię z suszarnią, a na zamykanym patio parking i rowerownię.

W całym budynku dostępny jest internet światłowodowy od Orange, dzięki czemu nie musimy się martwić, oglądając Netflixa czy grając online.

Również przez internet dokonujemy rezerwacji. Wchodzimy na stronę www.las.com.pl, wybieramy i rezerwujemy mikroapartament. Umowa, którą dostajemy na maila, zawiera z góry określoną kwotą do zapłaty. Czynsz i opłata za media są stałe, dzięki czemu wiemy, ile zapłacimy każdego miesiąca. Wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Opłaca się być studentem.