pl/ en/
pl/ en/
Akademiki LAS

Jak znaleźć mieszkanie na wynajem w czasach epidemii?

W czasach koronawirusa poszukiwanie mieszkania na wynajem może być utrudnione. Szukając idealnego pokoju chcemy na własne oczy zobaczyć przyszłe lokum, by przekonać się, czy spełnia nasze oczekiwania. Ze względów bezpieczeństwa wejście do wielu mieszkań może być niemożliwe.

Jak zatem wynająć mieszkanie bez wcześniejszego oglądania?

Całe szczęście żyjemy w dobie internetu i w czasach pandemii wynajem pokoju we Wrocławiu możliwy jest online. Akademik LAS od początku swojej działalności umożliwia dokonanie rezerwacji poprzez system internetowy. Dzięki temu studenci zza granicy czy z dalszych zakątków Polski nie muszą przyjeżdżać do nas, by zobaczyć pokój czy podpisać umowę. Wynająć mikroapartament można bez wychodzenia z domu, a nawet bez wstawania z ulubionej kanapy.

Co warto wiedzieć - Koronawirus a wynajem mieszkania

Z powodu obecności wirusa Covid-19 w Polsce rząd wprowadził wiele obostrzeń i restrykcji mających na celu zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa. Zamknięto granice, Uczelnie, szkoły i przedszkola, przełożono egzaminy maturalne z maja na czerwiec. Zajęcia odbywają się online.

Większość rodzin wciąż czeka na informacje, nie chcą podejmować żadnych decyzji np. o wyborze Uczelni czy mieszkania dla studenta, zanim wszystko nie wróci do normy.

Nie wiadomo też jak będzie wyglądał nowy rok akademicki czy program Erasmus. Tysiące studentów żyją w ciągłej niepewności. Wyobraź sobie teraz, jak w końcu dostaną długo oczekiwane informacje i wszyscy na raz będą chcieli wynająć pokój we Wrocławiu. Nie będą mieli wyboru!

Najlepsze oferty znikają już teraz. W naszym Akademiku już w kwietniu najtańsze pokoje zostały wyprzedane. Dwie trzecie miejsc jest już wynajęta! Oznacza to że w sierpniu, który do tej pory był miesiącem poszukiwań mieszkania dla studentów, nie będzie już żadnego wolnego pokoju. Na rynku zostaną tylko bardzo drogie mieszkania lub te o najgorszym standardzie. Ceny wzrosną, bo chętnych będzie znacznie więcej niż miejsc. W dodatku nie wiadomo, co z publicznymi akademikami.

Radzimy zatem: nie czekaj, zarezerwuj pokój już teraz.

Dla maturzystów i studentów programu Erasmus przygotowaliśmy specjalną ofertę – możecie śmiało rezerwować miejsce w Akademiku LAS już teraz, bez obaw o późniejszą możliwość rozwiązania umowy.

Wynajem akademika – pokój dla studenta we Wrocławiu

Dla studenta najważniejsza jest lokalizacja mieszkania – czy znajduje się w centrum miasta, czy ma dobre połączenie komunikacyjne, jak szybko można dojechać na uczelnię. Przez podpisaniem umowy o wynajem pokoju warto sprawdzić w Google Maps gdzie się znajduje i co jest w okolicy nieruchomości. Niewielka odległość do przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepu spożywczego, piekarni czy Biedronki ułatwia codzienne funkcjonowanie i oszczędza czas.

Sprawdź czy pokój, którym się interesujesz można obejrzeć online. W Akademiku LAS każdy mikroapartament możesz zobaczyć na zdjęciach i filmikach dostępnych w internecie. Na naszych kanałach social media znajdziesz niezliczone zdjęcia, przedstawiające każdy zamakarek pokoju. Dzięki temu masz pewność, że wynajmując online pokój w Akademiku LAS, po przyjeździe zastaniesz dokładnie to, czego oczekiwałeś.

 

Pozostaje kwestia, czy wynająć mikroapartament jednoosobowy czy ze współlokatorem? Wszystkie nasze jednostki mają własne aneksy kuchenne i łazienki. Jeśli nie chcesz się dzielić przestrzenią lub lubisz porządek – wybierz pokój jednoosobowy. Jeśli jesteś osobą towarzyską, chcesz wspólnie gotować obiady i nie przeszkadza Ci druga osoba w mieszkaniu śmiało rezerwuj mikroapartament ze współlokatorem.

Jak zarezerwować pokój w Akademiku LAS we Wrocławiu?

Możesz to zrobić online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na naszą stronę i wybrać interesujący Cię pokój i okres najmu. Umowę przeczytasz na spokojnie, przed dokonaniem rezerwacji. Znajdziesz tam warunki opisujące, kiedy można zrezygnować z umowy najmu mieszkania.

Wiemy, że to jedna z pierwszych umów w Twoim życiu, które podpiszesz, więc napisaliśmy ją prostym i zrozumiałym językiem. W tak niepewnych czasach dobrze jest mieć jasne warunki i przejrzystą ofertę. Zresztą sprawdź i przekonaj się sam.