pl/ en/
pl/ en/

FAQ

Czy mogę już teraz zarezerwować mikroapartament w LASie?

Internetowy system rezerwacji zostanie uruchomiony na wiosnę 2019. Wystarczy kliknąć w przycisk REZERWUJ i dalej przechodzić kolejne kroki rezerwacji.
Jeśli jesteś zainteresowany/a zamieszkaniem w LASie, możesz przekazać nam swój adres email, a my poinformujemy Cię jak tylko rezerwacja będzie możliwa.

Czy aby zamieszkać w Akademiku LAS muszę być studentem?

I tak, i nie 🙂 Jeśli nie możesz pochwalić się legitymacją studencką, ale chcesz zamieszkać w Akademiku LAS dłużej, napisz do nas, a przygotujemy indywidualną ofertę dla Ciebie.
Jeśli interesuje Cię pobyt krótkoterminowy, kliknij w przycisk REZERWUJ i sprawdź pokoje dostępne na noclegi.

Jakie są ceny za mikroapartamenty?

W przypadku pobytu długoterminowego (na semestr lub dłużej), będziesz co miesiąc uiszczał płatność za czynsz i opłaty eksploatacyjne (media, wifi, obsługę, wywóz śmieci itd.). Stawki za czynsz różnią się według typu mikroaparamentu oraz długości pobytu – możesz je sprawdzić klikając przycisk REZERWUJ i sprawdzając pokoje dostępne w wybranym przez Ciebie okresie.
W przypadku pobytów krótkoterminowych, obowiązuje cena za noc, którą także możesz sprawdzić klikając w opcję REZERWUJ.

W jaki sposób przydzielane są mikroapartamenty?

Mikroapartamenty przydzielane są według wybranego przez Ciebie rodzaju (wielkości) i sposobu zamieszkania (w pojedynkę lub ze współlokatorem), zgodnie z dostępnością w wybranym przez Ciebie okresie. Informacje o dostępnych pokojach znajdziesz klikając REZERWUJ na górze strony.

Chciałbym zamieszkać w Akademiku LAS z kolegą/koleżanką – jak dokonać rezerwacji mikroapartamentu dla dwóch osób?

W takim przypadku najlepiej, jak jedno z Was dokona rezerwacji jako pierwszy i skorzysta z opcji „zaproś współlokatora” wpisując email znajomego. Na ten adres zostanie przesłany link, który pozwoli drugiej osobie na dołączenie do rezerwacji tego samego pokoju. Każde z Was będzie podpisywało osobną umowę najmu oraz samodzielnie się rozliczało.
Jeśli ktoś, z kim chciałbyś zamieszkać jest już rezydentem Akademika LAS, napisz o tym w komentarzu i jeśli tylko będzie to możliwe, zamieszkacie w jednym Mikroapartamencie.

Chciałbym dzielić mikroapartament ze współlokatorem, ale jeszcze nie znalazłem zainteresowanej osoby…

Lubisz towarzystwo? My też! Dlatego dajemy Tobie wiele możliwości, by zamieszkać ze współlokatorem w LASie! Dołącz do naszej społeczności na Facebooku, by dowiedzieć się o innych osobach, które również szukają współlokatora i móc je lepiej poznać. Wśród nich z pewnością znajdziesz kogoś, z kim chcesz dzielić mikroapartament. To najlepszy sposób, który daje Tobie możliwość poznania innych mieszkańców LASu.
Jeśli jednak wolisz, byśmy sami przydzielili Tobie współlokatora – dokonaj rezerwacji oznaczając odpowiednią opcję współdzielenia mikroapartamentu (ze współlokatorem), a my przydzielimy do Ciebie osobę o takiej samej płci.

Czy sprzątanie mikroapartamentu jest płatne?

Tak, usługa sprzątania mikroapartamentu jest dodatkowo płatna, a jej cena zależy od częstotliwości (raz lub dwa razy w tygodniu). Jednak jeśli lubisz porządek, ale nie chcesz płacić za sprzątanie, zawsze możesz za darmo skorzystać z dostępnego dla mieszkańców sprzętu do sprzątania.

Co pokrywa miesięczna opłata za mikroapartament?

Opłata za mikroapartament pokrywa: czynsz za mikroapartament, koszty użytych mediów, dostęp do Internetu, możliwość korzystania z części wspólnych Akademika LAS i wsparcie naszego zespołu.

Na jak długo mogę zarezerwować mikroapartament?

W trybie długookresowym możesz wybrać okres, na jaki chciałbyś zamieszkać w LASie z dostępnych opcji (np. semestr letni lub zimowy, rok akademicki, czyli 10 miesięcy, albo 12 miesięcy).
Jeśli jednak chcesz zamieszkać w LASie przyjeżdżając do Wrocławia na weekend albo krótszy okres czasu, również możesz dokonać rezerwacji, ale w takim wypadku obowiązywać będzie cennik noclegowy (cena za noc).