pl/ en/ ua/

Jak znaleźć pokój w centrum Wrocławia?

Szukanie pokoju do wynajęcia we Wrocławiu może być nie lada wyzwaniem. Jak spośród setek ofert znaleźć tę najlepszą? Gdzie szukać kawalerki na wynajem? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by cieszyć się z mieszkania w Mieście Spotkań.

Nie znając miasta i szukając pokoju przez Internet można łatwo zostać wprowadzonym w błąd. Jeśli mieszkamy daleko, nie mamy możliwości przyjechać wcześniej, by obejrzeć interesujące nas nieruchomoś...

W tym momencie zazwyczaj kończy się rozmowa – kaucja jest w wysokości 3 miesięcznego czynszu, piec jest na gaz, co w starym budownictwie oznacza spore rachunki zimą albo okazuje się, że w mieszkaniu jest pięć pokoi i jedna łazienka. Do tego właściciel nie chce podpisać umowy.

W tym momencie nawet atrakcyjna cena nie pomoże.

 

Pokoje na wynajem we Wrocławiu

 

We Wrocławiu cena za wynajem ...

WIĘCEJ

Mieszkanie na wynajem we Wrocławiu. Jak do tego podejść?

Szukając mieszkania dla studenta do wynajęcia we Wrocławiu, trzeba przejrzeć setki ofert. Ogłoszenia pojawiają się na portalach internetowych, forach uczelnianych a nawet na kartce na przystanku autobusowym. Na co zwrócić uwagę, aby nie żałować podjętej decyzji?

Mieszkanie dla studenta

Przeprowadzając się do nowego miasta warto poświęcić wcześniej czas na znalezienie właściwego mieszkania do wynajęcia. W końcu spędzim...

Najważniejsza jest lokalizacja. I nie wystarczy tu zapewnienie w ogłoszeniu, że pokój znajduje się w centrum miasta, zaledwie 4 km od rynku… To oznacza minimum godzinę jazdy do rynku w godzinach szczytu! Bezpieczniej samemu sprawdzić na Google Maps jaka jest rzeczywista lokalizacja obiektu i jak kształtuje się siatka komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

Drugą ważną rzeczą, którą bierzemy pod uwagę, jest ilość osób w mieszkaniu....

WIĘCEJ

Mieszkanie w Akademiku. Fakty i mity

Każdy z nas chce mieć kiedyś co opowiadać dzieciom i wnukom. Najlepszych wspomnień dostarcza życie studenckie, a gdzie najlepiej go doświadczyć jak nie w akademiku? O mieszkaniu w akademikach krążą niesłychane historie, często przybierające wręcz formę mitów. Według powszechnej opinii generalnie jest mało nauki, a dużo zabawy i studenckiego życia. Mówią, że akademik nigdy nie zasypia.

Ale studenckie domy to nie tylko permanent...

MIT #1 Darmowe Wi-Fi

Fakt. Akademik to nie koniec świata, jest i Internet „z kabla” jak i Wi-Fi, ale… Jak podłączyć się do Wi-Fi? W każdym akademiku jest trochę inaczej, np. musisz pobrać ze strony odpowiednie oprogramowanie i wtedy podłączyć się do Wi-Fi za pomocą loginu i hasła.

A co z kablowym netem? Wypełniasz wniosek papierowy (podajesz tam swoje dane osobowe, d...

WIĘCEJ

Czy pokoje jednoosobowe to dobre rozwiązanie?

Na rynku mieszkaniowym dostępne są pokoje i mieszkania o różnej powierzchni, lokalizacji i komforcie.

By sprostać rosnącym wymaganiom najemców, zarówno uczelniane akademiki jak i kwatery prywatne remontują swoje pokoje, by podwyższyć ich standard. Wiąże się to ze wzrostem cen najmu, które we Wrocławiu rosną zawrotnie z semestru na semestr.Najdroższe są mieszkania w centrum, o wysokim standardzie i dużym metrażu na jedną osobę....

Mieszkanie bez współlokatora

Aktualnie większość studentów, oraz ich rodziców, zainteresowana jest pokojami jednoosobowymi. Obecność współlokatora nie wchodzi w grę. Najważniejszy jest komfort i poczucie własnego miejsca. Każdy lubi przecież wrócić po całym dniu do domu, gdzie swobodnie może założyć ulubione kapcie i dres i nie przejmować się panującym bałaganem.

WIĘCEJ

Pokój dla studenta w centrum Wrocławia

Najlepsza lokalizacja mieszkania dla studenta

Jednym z najważniejszych czynników, które bierzemy pod uwagę szukając mieszkania na wynajem jest jego lokalizacja. Najlepiej w centrum miasta, blisko wydarzeń, rynku i komunikacji miejskiej.

I oczywiście – z bezpośrednim dojazdem na uczelnię. Pytanie o odległość od uczelni, jest jednym z najczęstszych, które nam zadajecie. I bardzo dobrze! W końcu będziecie tam jeźdz...

Akademik blisko Wydziału Architektury PWr

Mieszkając w Akademiku LAS do Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej będziecie mieć zaledwie 3 minuty spacerem. Do kampusu głównego tej uczelni dojdziecie w 20 minut lub wygodniej bezpośrednio tramwajem nr 1 lub OP w zaledwie 18 minut.

Równie blisko jest Wyższa Szkoła Filologiczna – 3-5 minut piechotą w zależności od tempa chodzenia.

Do Uniwersytetu Wrocławskie...

WIĘCEJ

Wrocław przyjazny rowerzystom, i my też!

Nie rozstawaj się z rowerem przyjeżdżając na studia. Często jest to najszybszy środek transportu. W dodatku ekologiczny! Rowerem dojedziecie codziennie na zajęcia, a jeśli chcecie, zachęcamy do wycieczek po Wrocławiu – to świetny sposób na zwiedzenie miasta.

Miasto Wrocław w ostatnich latach postawiło na rozwój infrastruktury rowerowej. Ścieżkami rowerowymi można dojechać wygodnie do większości miejsc w centrum i poza nim. Ucz...

Jeśli nie masz swojego roweru a uważasz, że ten środek transportu jest najwygodniejszy, możesz skorzystać z Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

We Wrocławiu dostępnych jest 2000 rowerów i 200 stacji WRM. Pierwsze 20 minut jeździcie za darmo. Stacja WRM znajduje się w odległości kilu minut od Akademika LAS.

WIĘCEJ

Na co warto zwrócić uwagę wynajmując pokój lub mieszkanie

Dbamy o szczegóły

Co wpływa na komfort wynajmu? Czy powinniśmy wybierać mieszkanie kierując się tylko ładnym zdjęciem i atrakcyjną ceną? I dlaczego nie?

Decydując się na wynajem pokoju lub mieszkania dla studenta zazwyczaj przeglądamy setki ofert, tysiące zdjęć i opisów. Po pewnym czasie, żeby ułatwić sobie życie, zaczynamy zwracać uwagę tylko na zdjęcie i cenę. Odrzucamy te droższe i wybierając tańsze opcje, czytamy ...

Internet jak woda w mieszkaniu dla studenta;)

W Akademiku LAS umowa jest jasna: cena za media jest stała. Płatna co miesiąc niezależnie od zużycia. Zimą, kiedy koszty ogrzewania rosną, nie zdziwisz się widząc rachunek za ogrzewanie. Nie musisz się martwić o zużycie prądu czy wody. Korzystasz, ile potrzebujesz, oczywiście troszcząc się ekologię i naszą planetę;) Dla nas to ważne, dlatego zwracamy Waszą uwagę i nawołujemy też ...

WIĘCEJ

Akademik we Wrocławiu: wysoki standard w przedwojennej kamienicy

Mieszkaj inaczej niż wszyscy

W dzielnicy Stare Miasto, zaledwie 10 minut spacerem od wrocławskiego rynku, powstaje Akademik LAS. Nowy dom studencki zostanie otwarty we wrześniu 2019 roku w wyremontowanej przedwojennej kamienicy.

Dzięki dużym oknom, charakterystycznym dla tego typu budownictwa, studenci mieszkający w nowym akademiku we Wrocławiu, będą mogli cieszyć się pięknymi widokami oraz sprzyjającym nauce światłem...

Oprócz wielkości i wysokości zaletą pokoi w kamienicy są grube ściany, wpływające na komfort mieszkania – zarówno ciszę, jak i izolację w gorące dni. Elementy architektoniczne dawnego budownictwa – łuki na klatkach schodowych, ceglane ściany i misternie wyremontowana elewacja, zapewnią wyjątkowy klimat do studiowania.

WIĘCEJ

Zupełnie nowy prywatny akademik we Wrocławiu!

Nówka sztuka nie śmigana!

We wrześniu otwieramy wrota naszego nowego akademika! Chcesz być pierwszym lokatorem? Mieszkać w świeżo umeblowanym i wyremontowanym pokoju? Wszystko przygotowane specjalnie dla Ciebie!

Nowe i nowoczesne meble były projektowane specjalnie dla nas – trwałe, wysokiej jakości i nietuzinkowe. Żółta kuchnia? A czemu nie – jest jaśniej i weselej. Półki, regał, szuflada pod łóżkiem, szufla...

WIĘCEJ

Zwracamy opłatę rezerwacyjną!

Jesteś maturzystą i nie wiesz jeszcze, czy dostaniesz się na wybraną uczelnie? Nie przejmuj się i rezerwuj mikroapartament już teraz. W przypadku niepowodzenia zwrócimy Tobie opłatę rezerwacyjną pomniejszoną jedynie o 100 zł!

Więcej

Pokoje dla studenta we Wrocławiu

Wrocław z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie w kraju i za granicą. Doceniają je mieszkańcy i przyjezdni, Polacy i obcokrajowcy. Nie bez powodu nosi zaszczytne miano Miasta Spotkań.

 

Spotykają się tu studenci, których we Wrocławiu mieszka ok. 125 000, co stanowi prawie 20% wszystkich mieszkańców. Wyobraźcie sobie teraz jak zmienia się miasto w październiku, gdy rozpoczyna się rok akademicki.

 

Każda uczelnia publiczna ma swój akademik

 

Ceny zaczynają się nawet od 400zł za miejsce w pokoju kilkuosobowym. Koszt miesięcznego wynajmu rośnie jednak adekwatnie do standardu pokoju. Decydując się na najtańszą opcję, musicie liczyć się ze współlokatorami i wystrojem wnętrza, które pamięta czasy naszych rodziców.

 

Jeśli wolicie prywatność, nie jest to miejsce dla Was. Wspóln...

WIĘCEJ

Jak wygląda życie w prywatnym akademiku?

Dostałeś się na wymarzoną uczelnię, cieszysz się z najdłuższych wakacji w życiu i z niecierpliwością czekasz na rozpoczęcie roku akademickiego. Znalazłeś już mieszkanie czy dopiero przeglądasz oferty pokoi we Wrocławiu? Zastanawiasz się nad akademikiem ale chciałbyś mieć więcej prywatności i nie musieć pilnować jedzenia w lodówce przed głodnym współlokatorem? Rozwiązanie jest proste: wybierz akademik prywatny!

Co to jest akademik prywatny?

 

To rozwiązanie łączące zalety mieszkania w akademiku publicznym i mieszkaniach prywatnych. Ta sama studencka atmosfera, wspólna przestrzeń do nauki i zabawy, imprezy integracyjne w komfortowym wydaniu.

 

Doskonała lokalizacja

 

Akademik LAS znajduje się w samym centrum miasta. W okolicy największych wrocławsk...

WIĘCEJ

Wolne miejsca w akademikach we Wrocławiu

Co roku rzesze studentów poszukują mieszkań na wynajem lub wolnych miejsc w akademikach we Wrocławiu. Są to zarówno pierwszoroczniacy, którzy rozpoczynają swoją uniwersytecką przygodę, jak i studenci wyższych lat przedłużający swój pobyt oraz zagraniczni przyjeżdżający na wymianę. Kiedy rozpocząć poszukiwania pokoju, żeby znaleźć coś dla siebie?

Przydzielanie miejsc w akademikach publicznych

Każdy z wrocławskich uniwersytetów rządzi się swoimi prawami jeśli chodzi o przydzielanie pokojów studentom i jeśli interesuje Cię taka opcja, koniecznie zapoznaj się z warunkami Twojej uczelni, ponieważ tutaj opiszemy tylko najistotniejsze daty (a i te mogą się zmienić z roku na rok).

Więcej

Wynajem pokoi w prywatnym akademiku w praktyce

Dla większości z nas rozpoczęcie studiów to początek samodzielnego życia, stopniowo uwalnianego od codziennego wsparcia i pomocy rodziców. Pierwszym krokiem jest znalezienie sobie odpowiedniego lokum. Poza mieszkaniami na wynajem lub domami studenckimi należącymi do uczelni, ciekawą opcją jest wynajęcie pokoju w prywatnym akademiku. Jak to wygląda w praktyce?

Czym to się różni?

Studenci najczęściej decydują się na wynajem mieszkania, ponieważ takich ofert jest najwięcej. Znajdują się w różnych częściach miasta, mają różne wielkości, ilość pokojów, wyposażenie czy style urządzenia. Niektóre znajdują się w kamienicach, inne w blokach lub nowym budownictwie.

Więcej

Akademik, stancja, czy mieszkanie we Wrocławiu?

To dylemat przed którym co roku stają studenci przyjeżdżający na studia do innego miasta. Rozpatrzymy dla Was wszystkie opcje, aby pomóc przy wyborze.

Jak wygląda mieszkanie na stancji

Stancja to chyba najmniej popularna i nieco archaiczna opcja, która polega na wynajmie pokoju w domu lub mieszkaniu zamieszkiwanym równocześnie przez właściciela. Choć wizja zamieszkania pod jednym dachem z obcą, a do tego starszą osobą dla wielu może nie być pierwszym wyborem, ma niezaprzeczalne plusy. Po pierwsze, stancje są często jednoosobowe i gwarantują większą przestrzeń dla siebie i pr...

Więcej

Mieszkanie dla studenta we Wrocławiu – różne opcje

Znalezienie odpowiedniej miejscówki na czas studiów to podstawa. W końcu będzie to miejsce, gdzie powinno być nam wygodnie się uczyć, ale też odpoczywać ☺, zapraszać znajomych, a może właśnie poznać nowych. Musi mieścić się w budżecie i najlepiej, gdyby było blisko uczelni – bo to oznacza wygodne i szybkie dojazdy na zajęcia oraz większe prawdopodobieństwo, że ludzie z roku lub grupy też będą w sąsiedztwie.

Do wrocławskiego Rynku też powinno być blisko, żeby wyjścia na imprezy lub piwo nie kończyły się zawrotnym rachunkiem za Ubera, w bezpiecznej okolicy, żeby spokojnie można było wrócić też pieszo. Na pewno byłoby dobrze, gdyby miejsce podobało się rodzicom, było ładnie urządzone i nie miało 40-letnich mebli. Niby znalezienie mieszkania dla studenta, które odpowiadałoby wszystkim kryteriom graniczy z cudem, a jednak co roku wielu z pow...

Więcej

Mikroapartamenty dla studentów we Wrocławiu

Kawalerki, które pamiętać mogą nasi rodzice najczęściej były częściami większych mieszkań i pokojów, wykrojonymi i zagospodarowanymi, aby zapewnić dodatkowy dochód. Bywały ciasne, mało ergonomiczne, a czasem nawet dziwaczne. Przede wszystkim, miały przejściowe zastosowanie. Jak nazwa wskazuje, mógł w nich zamieszkać „kawaler“, czyli młoda osoba – najczęściej student – która powoli się usamodzielnia, ale jeszcze nie założyła swo...

Nie do końca. Podstawy konceptu się zgadzają: wrocławskie mikroapartamenty na wynajem także są małe i w jednym pomieszczeniu mieszczą część do spania, życia oraz gotowania, jednakże najczęściej funkcje te nie stanowią zagospodarowania istniejącego pokoju, ale już na etapie projektu są planowane i odpowiednio rozmieszczane, aby zapewnić mieszkańcowi maksymalną wygodę i optymalne wykorzystanie miejsca. Mikroapartamenty na wynajem są wi...

Więcej

Budżet studenta we Wrocławiu

Studiując we Wrocławiu możesz założyć, że będziesz wydawać średnio 1600 -2500 zł miesięcznie, z tym że zdecydowanie więcej musisz przeznaczyć na pierwszy miesiąc pobytu, kiedy zorganizowanie się w nowym miejscu poniesie za sobą jednorazowe, większe wydatki. Jakich wydatków możesz się spodziewać każdego miesiąca?

Mieszkanie Miejsce w uczelnianym akademiku kosztuje między 400 a 1000 PLN/mies. w zależności o uczelni oraz ilości osób mieszkających w pokoju. Liczba dostępnych miejsc jest jednak ograniczona, a standard pokojów w wielu obiektach pozostawia wiele do życzenia.W przypadku mieszkania w LASie, wysokość czynszu zależna jest od typu mikroapartamentu oraz ilości osób, które będą go zamieszkiwać. Obowiązujące stawki czynszu w akademiku…

...
Więcej

Ubezpieczenie zdrowotne studenta

Możesz korzystać z ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia, o ile jesteś w nim poprawnie zgłoszony i regularnie dbasz o utrzymanie swojego aktywnego statusu. Możesz go bezpłatnie sprawdzić za okazaniem dowodu osobistego w dowolnej placówce NFZ. Polscy studenci są zgłaszani do ubezpieczania zdrowotnego w NFZ przez swoich rodziców (jeżeli są zatrudnienia na umowy o pracę, ani nie prowadzą działalności gospodarczej) do…

Dotyczy to także osób przed 26 rokiem życia, jeśli nie mogą być zgłoszeni do ubezpieczenia przez rodziców. Dodatkowo do ubezpieczenia student może zostać zgłoszony: Pamiętaj, że jeśli jesteś poprawnie zgłoszony i podejmiesz na krótko pracę w formie umowy o pracę np. w czasie wakacji, w formie umowy o pracę, zostajesz automatycznie wyrejestrowany z ubezpieczenia z tytułu ubezpieczenia rodzica. Dlatego po…

Więcej

Komunikacja miejska we Wrocławiu

Wrocław dysponuje dobrze skomunikowaną i rozbudowaną siecią połączeń komunikacji miejskiej. Zaplanowanie najszybszych tras publicznymi środkami transport do dowolnie wybranego przez Ciebie miejsca ułatwi Ci aplikacja Jak Dojadę, dostępna również jako serwis www na stronie: http://jakdojade.pl/, po polsku oraz po angielsku! Bilety MPK Chcąc skorzystać z usług komunikacji miejskiej we Wrocławiu masz szeroki wybór różnego rodzaju biletó...

Jeśli nie korzystasz z biletu miesięcznego, możesz kupić bilet kartonikowy w kiosku albo w automacie na przystanku (płatność kartą lub gotówką) lub w automacie w tramwaju czy autobusie (w tym wypadku można zapłacić tylko kartą). Nie warto jeździć na gapę – w komunikacji miejskiej regularnie można spotkać kontrolerów, a kara za brak biletu to 150 zł! Przedstawiamy krótkie podsumowanie podstawowych…

Więcej