pl/ en/
pl/ en/
Akademiki LAS

Akademik we Wrocławiu: wysoki standard w przedwojennej kamienicy

Mieszkaj inaczej niż wszyscy

W dzielnicy Stare Miasto, zaledwie 10 minut spacerem od wrocławskiego rynku, powstaje Akademik LAS. Nowy dom studencki zostanie otwarty we wrześniu 2019 roku w wyremontowanej przedwojennej kamienicy.

Dzięki dużym oknom, charakterystycznym dla tego typu budownictwa, studenci mieszkający w nowym akademiku we Wrocławiu, będą mogli cieszyć się pięknymi widokami oraz sprzyjającym nauce światłem dziennym.W budynku znajdzie się 97 przestronnych i funkcjonalnych mikroapartamentów. Niektóre mają nawet 4 m wysokości, dzięki czemu możliwe było zaaranżowanie zabudowania na antresoli, jako dodatkowej powierzchni do spania. Oprócz wielkości i wysokości zaletą pokoi w kamienicy są grube ściany, wpływające na komfort mieszkania – zarówno ciszę, jak i izolację w gorące dni. Elementy architektoniczne dawnego budownictwa – łuki na klatkach schodowych, ceglane ściany i misternie wyremontowana elewacja, zapewnią wyjątkowy klimat do studiowania.

 

 

Oprócz wielkości i wysokości zaletą pokoi w kamienicy są grube ściany, wpływające na komfort mieszkania – zarówno ciszę, jak i izolację w gorące dni. Elementy architektoniczne dawnego budownictwa – łuki na klatkach schodowych, ceglane ściany i misternie wyremontowana elewacja, zapewnią wyjątkowy klimat do studiowania.

Nowoczesny standard w klimatycznym budynku

W Akademiku LAS postawiliśmy na wysoki standard wykończenia. Indywidualne zaprojektowane meble, funkcjonalne przestrzenie wspólne oraz bogate wyposażenie wynoszą mieszkanie w akademiku na nowy poziom. Mieszkańcy cieszą się z komfortowych mikroapartamentów z pełnym wyposażeniem. Własny aneks kuchenny i prywatna łazienka pozwala poczuć się jak w domu.Zaletą jest też brak konieczności przywożenia ze sobą sprzętu AGD. W każdym mikroapartamencie aneks kuchenny wyposażony jest w lodówkę, mikrofalę, płytę indukcyjną, czajnik elektryczny i podstawowy zestaw talerzy, kubków i sztućców.

W akademiku LAS znajduje się także pralnia z suszarnią, a mieszkańcy mają darmowy dostęp do sprzętów do sprzątania: odkurzacza, mopów, wiaderek czy deski do prasowania. Dzięki tym udogodnieniom przeprowadzka staje się łatwiejsza, a komfort mieszkania w nowym miejscu znacznie wyższy.